Between.Edukacja 2021. Webinarium: A Disappearing Number by Complicité

Dzięki współpracy z platformą DigitalTheatre+ mieliśmy możliwość obejrzenia nagrania przedstawienia A Disappearing Number londyńskiego teatru Complicité. Ten zrealizowane z dużym rozmachem multimedialny spektakl opiera się na historii wyjątkowej przyjaźni profesora GH Hardy’ego z hinduskim geniuszem matematycznym, a zarazem samoukiem, Shrinivasą Ramanujanem. Przedstawienie splata różne poziomy czasowe, od I Wojny Światowej aż po początek XXI wieku. Po obejrzeniu nagrania przez uczniów i nauczyciela proponujemy godzinne webinarium prowadzone w języku angielskim przez Tomasza Wiśniewskiego, autora jedynej książki na temat teatru Complicité (Complicite, Theatre and Aesthetics - From Scraps of Leather | Tomasz Wiśniewski | Palgrave Macmillan).
W marcu przeprowadziliśmy dwa webinaria przeznaczone dla I LO w Kartuzach, w których wzięło udział 62 uczniów – kierujemy podziękowania do nauczycieli: Penny Shefton, Joanna Tusk-Wolska oraz Maciej Skierka.
  • W kwietniu projekt kontynuujemy we współpracy z: II LO w Sopocie, II LO w Gdańsku, VI LO w Gdyni, III LO w Gdańsku oraz XIX LO w Gdańsku.
  • Więcej o przedstawieniu: Complicite - A Disappearing Number
  • Materiały dydaktyczne: 1438093193ADN_online_workpack.pdf (complicite.org)
  • Zdjęcia: warsztaty Between.Research: Commedia dell’Arte prowadzone przez Marcello Magniego, współzałożyciela teatru Complicité w Trójmieście w listopadzie 2013 roku.
  • Fot. Tomasz Weber.
  • Webinarium organizowane przez Fundację Between.Pomiędzy we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim

Data publikacji: wtorek, 30. Marzec 2021 - 16:01; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 13. Kwiecień 2021 - 09:11; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka