Komunikat dotyczący szczepień przeciwko chorobie wywoływanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) dla nauczycieli akademickich UG

Szanowni Państwo,

bazując na informacjach otrzymanych m.in. z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia informuję, że: Nauczyciele akademiccy zatrudnieni w uczelni zostali zakwalifikowani do grupy 1C. Przewidywany czas rozpoczęcia szczepień dla tej grupy to przełom marca/kwietnia 2021 roku. Nie podjęto jeszcze żadnych wiążących decyzji, w jaki sposób uczelnia będzie mogła przekazywać listy chętnych do szczepień W razie umożliwienia uczelni przekazania ww nauczyciele akademiccy będą mogli swobodnie wybierać szczepienie na zasadach ogólnych lub realizowanych ze wsparciem ze strony Uczelni zgodnie z tym, co uznają za korzystniejsze. Szczepienie nauczycieli przed osobami np. onkologicznymi będzie traktowane jako złamanie zasad narodowego programu szczepień i będzie karane.

Z poważaniem, prof. dr hab. Piotr Stepnowski Rektor UG.

Data publikacji: czwartek, 14. Styczeń 2021 - 13:03; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 26. Styczeń 2021 - 08:27; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka