Siódmy tom „Studia Rossica Gedanensia”

Tradycyjnie już w grudniu ukazał się rocznik „Studia Rossica Gedanensia” (7/2020, ss. 288) pod redakcją naukową Katarzyny Wojan, Zbigniewa Kaźmierczyka, Ewy Konefał i Żanny Sładkiewicz.

Jego autorami są m.in. prof. Władimir Ałpatow (Rosyjska Akademia Nauk), prof. Walery Maksymowicz (Białoruska Akademia Nauk), prof. Olga Frołowa (Uniwersytet im. Łomonosowa w Moskwie), prof. Przemysław Waingertner (Uniwersytet Łódzki), prof. Magdalena Dąbrowska (Uniwersytet Warszawski), prof. Grzegorz Ojcewicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski).

W periodyku zamieszczono obszerny fragment rozdziału Portret i ikona znanej, ale nietłumaczonej książki prof. Michaiła Jampolskiego (Uniwersytet Nowojorski) pt. Ткач и визионер. Очерки истории репрезентации, или О материальном и идеальном в культуре (2007) w przekładzie prof. Bogusława Żyłki.

W „Kronice” minionego roku przedstawiony został projekt zrealizowany przez Pomorskie Towarzystwo Filozoficzno-Teologiczne. Autorką wnikliwej prezentacji cyklu dziesięciu wykładów poświęconych m.in. zmaganiom twórców rosyjskiego odrodzenia religijnego z demonem ideologii – wygłoszonych jesienią 2019 roku w Gdańskiej Bibliotece PAN – jest dr Maria Urbańska-Bożek.

W latach 2014–2020 na łamach naszego czasopisma gościliśmy 155 autorów (z Białorusi, Chin, Japonii, Kazachstanu, Litwy, Rosji, Ukrainy, USA i in.).

Data publikacji: poniedziałek, 4. Styczeń 2021 - 08:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Styczeń 2021 - 08:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka