Seminarium Pracowni Badań Nad Komunikowaniem Medialnym: Wartości i wartościowanie w dyskursie medialnym

SEMINARIUM PRACOWNI BADAŃ NAD KOMUNIKOWANIEM MEDIALNYM

WARTOŚCI I WARTOŚCIOWANIE W DYSKURSIE MEDIALNYM

PUBLIKACJE UKAZAŁY SIĘ W "PRZEGLĄDZIE RUSYCYSTYCZNYM" (link do numeru na stronie czasopisma: https://www.journals.us.edu.pl/index.php/PR/issue/view/775).

Badania mediów w zakresie języka i dyskursów ujawniają zmediatyzowane interpretacje rzeczywistości, które wpływają na zachowania językowe poszczególnych społeczności językowych. Wartości i wartościowanie w dyskursie medialnym były głównym tematem, wokół którego koncentrowały się wystąpienia oraz dyskusje rusycystów z Gdańska, Bergamo, Biełgorodu i Moskwy podczas ostatniego seminarium zorganizowanego w ramach działalności afiliowanej przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego Pracowni Badań nad Komunikowaniem Medialnym (12 kwietnia 2019 r.). Wystąpienia te stały się podstawą publikacji prezentowanych w bloku tematycznym pod tym samym tytułem: Wartości i wartościowanie w dyskursie medialnym (zob. „Przegląd Rusycystyczny” 2020, nr 1: https://www.journals.us.edu.pl/index.php/PR/issue/view/775). Składa się nań 9 artykułów, z których każdy przedstawia osobliwości wybranego fragmentu współczesnej medialnej przestrzeni dyskursywnej i właściwego mu problemu szczegółowego – przede wszystkim Rosjan, aczkolwiek niektóre z mają wymiar bardziej ogólny, odnosząc się do zagadnień aktualnych dla każdej społeczności językowej.

Załącznik Rozmiar
Przegląd rusycystyczny, spis treści 261.99 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 17. luty 2020 - 18:53; osoba wprowadzająca: Marta Noińska Ostatnia zmiana: środa, 28. Wrzesień 2022 - 22:27; osoba wprowadzająca: Marta Noińska