Dzień Rusycysty i Sinologa w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich

21 kwietnia 2017 roku w godzinach 9.00-13.30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Dzień Rusycysty i Sinologa. Rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 wspaniałym wykładem „Symbolika państwowa Rosyjskiej Federacji”. Mini wykład, prezentację i quiz dla naszych gości przygotowali studenci II roku rosjoznawstwa pod opieką mgr Irinę Antonienko. Były nagrody, dyplomy i wyróżnienia. 

Studenci I roku rosjoznawstwa pod okiem pani dr Katarzyny Arciszewskiej podarowali nam wiedzę o stereotypach, przedstawili cudowne scenki, podzielili się wiedzą i planami na przyszłość. To właśnie dzięki nim impreza miała wspaniałą logistykę.

Russian print: co jest modne? Wykład dr hab. prof. UG Żanny Sładkiewicz pozwolił zrozumieć mechanizmy przekazywania informacji zaklętej w obrazie i napisach na współczesnej rosyjskiej odzieży. 

Talent i anielski głos zaprezentowała Joanna Elimer studentka III roku filologii rosyjskiej w kojąco pięknym wystąpieniu „Rosyjska nuta”. 

Kolejnym punktem Dnia Rusycysty i Sinologa było porywające i żywiołowe spotkanie z Tajemnicami Azji, czyli wykład o pięciu żywiołach przygotowany przez dra. Przemysława Sieradzana.

Ogromne zainteresowanie i pytania ze strony audytorium wywołała prezentacja studentek III roku sinologii Martyny i Kai, które opowiedziały nam o swoich doświadczeniach w Chinach, o interakcjach z ludnością, zabytkach, krajobrazach, kuchni, smakach, produktach, piśmie, tonach.

Galeria zdjęć

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 20. Kwiecień 2017 - 23:56; osoba wprowadzająca: Marta Noińska Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Kwiecień 2017 - 23:56; osoba wprowadzająca: Marta Noińska