"CZarny kot" w Polessku oraz w miejscowości Tołpaki pod Gwardiejskiem

    21-22 października zespół wokalny studentów i absolwentów Filologii rosyjskiej „Czarny kot” z powodzeniem wystąpił w obwodzie Kaliningradzkim – w Polessku (miasto rejonowe) oraz w miejscowości Tołpaki pod Gwardiejskiem (miasto powiatowe).
    Zespół otrzymał taką możliwość dzięki Panu Wiktorowi Korczaginowi oraz Pani Genowefie Jańczewskiej Korczagin, którzy organizują m.in. wyjazdy polskich zespołów artystycznych z gminy niewino do obwodu Kaliningradzkiego w ramach współpracy kulturalnej gminy i rejonu Polesskiego pod Kaliningradem. Serdeczne podziękowanie dla Państwa Korczagin za zaproszenie, pomoc z wyjazdem i ciepłą opiekę!
    Występ zespołu „Czarny kot” zamykał program, na który składały się występy taneczny i teatralny grupy „Ale Babki” z Gniewina i spotkał się z ogromnie życzliwym przyjęciem. Piosenki śpiewane po rosyjsku oraz słynna polska piosenka Jarmarki śpiewana w dwóch językach zjednały audytorium od pierwszych taktów. Słuchacze z wielkim entuzjazmem włączali się w śpiew, zwłaszcza w refrenach.
    Oddzielne podziękowanie zespół „Czarny kot” składa na ręce przedstawiciela Gminy Gniewino Pana Rafała Kamińskiego za możliwość wystąpienia przed rosyjskimi słuchaczami. Podziękowanie za serdeczne przyjęcie i opiekę zespół kieruje również do oficjalnych przedstawicieli administracji Polesska, Gwardiejska, szkoły w Polessku, Domu kultury w Tołpakach, Polonii w Kaliningradzie.      Wyrażamy nadzieję na ponowne spotkania z rosyjskimi słuchaczami.

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 26. Październik 2016 - 19:30; osoba wprowadzająca: Joanna Mampe Ostatnia zmiana: wtorek, 21. Sierpień 2018 - 16:02; osoba wprowadzająca: Joanna Mampe