Finał VI edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej

W dniu 19 stycznia o godz. 16.00 za pośrednictwem aplikacji MS Teams odbył się Finał VI edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który jest organizowany przez Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym. Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2017 i odbywała się na Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego.

Udział w tegorocznej edycji Konkursie wzięły osoby z Trójmiasta, Elbląga, Łowicza. Podczas spotkania zostały odtworzone wybrane przez jurorów piosenki z repertuaru finalistów, którzy powiedzieli o sobie kilka słów na żywo. Uczestników przywitało kierownictwo Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich: Pani Dyrektor IRiSW, dr hab. Żanna Sładkiewicz, prof. UG, zastępca Dyrektora IRiSW Pan dr Marcin Trendowicz. Trzyosobowemu jury przewodniczyła dr hab. Alicja Rumianowska, prof. Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdański. Nagrody ufundowali: Dziekan WF UG oraz IRiSW.
 
Laureaci VI edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej 2022
Grupa młodsza
I – Nadia Tomczak, LO nr 1 im. J. Chełmońskiego w Łowiczu
II ex aequo
Kinga Szarag, LO nr 3 im. Jana Pawła II w Elblągu
Weronika Bonk, Powiatowy Zespół Szkół w Redzie
III – Krzysztof Birecki, Powiatowy Zespół Szkół w Redzie
IV – Laura Rewińska, Powiatowy Zespół Szkół w Redzie
Grupa starsza (studenci)
I – Malwina Suknarowska, Uniwersytet Gdański
II – Fabian Grzywna, Uniwersytet Gdański
III – Khrystyna Fetisova, Uniwersytet Gdański
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Organizatorzy konkursu
dr Tatiana Kopac
dr Svetlana Pavlenko
mgr Małgorzata Marciszewska
 

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 21. Styczeń 2022 - 15:38; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz Ostatnia zmiana: niedziela, 23. Styczeń 2022 - 09:25; osoba wprowadzająca: Aleksandra Klimkiewicz