Inicjatywa obywatelska Minority SafePack

Klub Studencki „Pomorania”, zrzeszający studentów trójmiejskich uczelni, aktywnie działający na rzecz Kaszub i Pomorza, od lat zajmuje się promocją, ochroną i rozwojem kaszubszczyzny. Jako członkowie organizacji Youth of European Nationalities zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest grup etnicznych i językowych oraz mniejszości narodowych na terenie Europy, które nie są dostatecznie chronione i wspierane. W Unii Europejskiej nie obowiązuje żaden dokument obligujący państwa członkowskie do ochrony mniejszości autochtonicznych. Z uwagi na to gorąco zachęcamy i prosimy o wsparcie oraz rozpowszechnianie obywatelskiej inicjatywy Minority SafePack, która jako pierwsza w historii dotycząca mniejszości narodowych została zarejestrowana przez Komisję Europejską.

Klub włącza się w promocję akcji od jej początku. Od poniedziałku 12  marca KS "Pomorania" promuje inicjatywę w mediach społecznościowych. Zachęcamy także do włączenia się w tę promocję i umieszczenia swojego zdjęcia z tymi hasłem na mediach społecznościowych (karty do zdjęć w załącznikach).

Adres pod którym można znaleźć petycję to: http://www.minority-safepack.eu/.

Za podpisy pod MSPI serdecznie dziękujemy.

Załącznik Rozmiar
jedennamilion.pdf 38.67 KB
minority_safepack_pomorania.pdf 177.99 KB
jednanamilion.pdf 38.67 KB