Pływający uniwersytet. Projekt Semester At Sea: Summer 2014

Na zaproszenie  University  of  Virginia  Dr Nora Orlowska uczestniczyła  w Projekcie Semester At Sea: Summer 2014 na  statku MV EXPLORER. Projekt  ten  obejmuje  kształcenie  specjalistyczne około 600 studentów  zaokrętowanych  na  specjalnie  przystosowanym do tego celu  statku pasażerskim, odwiedzającym zróżnicowane strefy  geograficzne. Statek  bierze udział w trzech kilkumiesięcznych rejsach  rocznie. Relacjonowany  rejs  rozpoczynał się w Southampton i obejmował Portugalię, Hiszpanię, Irlandię, Szkocję, Norwegię, Szwecję, Rosję, Finlandię i  Polskę.

Dr Nora Orłowska wygłosiła w trakcie  rejsu  z Helsinek do Gdańska  w  okresie 9-12 sierpnia 5 wykładów  tematycznych, poświęconych prezentacji historii, geografii i kulturze  Polski. Wykłady  zostały  wysłuchane  przez kilkuset słuchaczy Projektu. Dziekan  rejsu  Prof. David T. Gies, specjalista od  literatury  hiszpańskiej z University  of  Virginia, wysoko ocenił poziom  i użyteczność przedstawionych  prezentacji  w  przesłanym  piśmie.
Uczestnicy rejsu w trakcie  postoju statku w Gdańsku  w dniach 12-16 sierpnia zwiedzali Trójmiasto oraz Region Kaszubski.

Data publikacji: środa, 10. Wrzesień 2014 - 09:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka