Interdyscyplinarna konferencja "Japonia- Niemcy–Polska. Badania nad pograniczami jako wyzwanie badawcze i społeczne"

Japonia-Niemcy-Polska
Badania nad pograniczami jako wyzwanie badawcze i społeczne
Gdańsk–Wdzydze, 28–29.06.2024

Celem spotkania jest wspólny namysł i wymiana refleksji na temat kierunków, tendencji oraz stanu badań nad granicami i pograniczami w Japonii, Niemczech i Polsce. W perspektywie porównawczej uczestniczki i uczestnicy, reprezentujący filologię, antropologię kultury, pedagogikę, kulturoznawstwo, historię oraz politologię, przyjrzą się doświadczeniu granicy w Europie Środkowej Wschodniej a Wschodniej Azji, krajobrazom kulturowym pograniczy, tendencjom w obszarze muzealizacji pamięci pograniczy, jak i w literaturze dotyczącej obszarów kulturowego styku.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektów IDUB UG: „Pogranicza w dialogu – dialogi na pograniczach. Narracje  – pamięć – tożsamość” oraz International Border Studies Center. Spotkanie połączone jest z objazdem studyjnym – obrady odbędą się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku i we Wdzydzach.

konferencja

Konferencja jest organizowana wspólnie z:
  • Instytutem Studiów Europejskich w Sophia University, Tokio,
  • International Border Studies Center UG,
  • Centrum Studiów Slawistycznych i Euroazjatyckich w Hokkaido University w Sapporo,
  • Instytutem Kaszubskim
  • Muzeum – Kaszubskim Parkiem Etnograficznym im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach.

Data publikacji: czwartek, 20. Czerwiec 2024 - 11:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 28. Czerwiec 2024 - 13:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka