Koło Naukowe Projektor zaprasza na "Leżakowanie" na Filologicznym

Koło Naukowe Projektor zaprasza na "Leżakowanie" na Filologicznym 23 maja 2022 r. w budynku Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51.
Projekt skierowany jest do studentów i wykładowców Wydziału Filologiczego Uniwersytetu Gdańskiego, do każdego, kto odczuwa potrzebę wyciszenia, odpoczynku w przerwie między zajęciami.
Przedział wiekowy 19 lat – 100 lat.

z

Cel główny projektu: W dobie wzrostu świadomości problemów natury psychicznej i emocjonalnej, projekt ma na celu wspomóc studentów zmagających się z nimi na co dzień. Osiągnięcie założonego celu będzie wymagało utworzenia przestrzeni sprzyjającej rozluźnieniu, pozwalającej na upowszechnienie technik relaksacyjnych rozwijających poczucie samoświadomości. Wydarzenie ma polegać na udostępnieniu przestrzeni uczelnianej, zapewnieniu nagrań medytacji prowadzonej), aby umożliwić uczestnikom praktykę oraz pozbycie się napięć całego dnia. Medytacja odbywa się o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 16:00 i trwa 15 minut. Po jej zakończeniu udostępniamy panel muzyczny (45 minut, do pełnej godziny), podczas którego uczestnicy mają czas na odpoczynek, odprężenie, przemyślenie praktyki.

/ Projekt jest odpowiedzią na oddolne zapotrzebowanie włączenia praktyk mających na celu redukcję stresu w codziennym życiu studenckim,
/ Ma na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla odpoczynku,
/ Pozwala na zagospodarowanie czasu między zajęciami, wyciszenie, integracja społeczna.
  • Organizator: Koło Naukowe UG „Projektor”
  • Pomysł i koordynacja: Weronika Żołędziowska, Weronika Kubicka
  • Identyfikacja graficzna: Weronika Żołędziowska

Projekt dofinansowano ze środków Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Data publikacji: czwartek, 5. Maj 2022 - 12:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 5. Maj 2022 - 12:11; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka