Dr Roksana Blech laureatką Konkursu o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2015 r.

Dr Roksana Blech, w ostatnich latach słuchaczka Filologicznych Studiów Doktoranckich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, została laureatką Konkursu o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2015 r. w kategorii nauk humanistyczno–społecznych. Nagroda została przyznana dr Roksanie Blech autorce książki To i owo … . Szkice o Bolesławie Prusie; Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2015, postanowieniem Prezydium Oddziału PAN w Gdańsku (Uchwała nr 1/2016 z dn. 1 czerwca 2016 r.), zgodnie z rekomendacjami Komisji oceniających. W kategorii nauk humanistyczno-społecznych spośród 12 kandydatów do nagrody naszą zwyciężczynię włoniła Komisja w składzie: prof. Józef Borzyszkowski, członek koresp. PAU, prof. Ryszard Horodecki, członek koresp. PAN, prof. Jerzy Limon, członek koresp. PAU.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 27. Czerwiec 2016 - 12:30; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 28. Czerwiec 2016 - 08:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka