Monografia dr Agaty Lubowickiej wygrała w konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Z radością informujemy, że praca naukowa dr Agaty Lubowickiej z Katedry Skandynawistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego pt. W sercu Ultima Thule. Reprezentacje Grenlandii Północnej w relacjach z ekspedycji Knuda Rasmussena została zakwalifikowana do wydania w serii „Monografie FNP”. Rada Wydawnicza Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, pełniąca rolę jury konkursu w programie Monografie, wyróżniła cztery nowe prace, w tym pracę dr Agaty Lubowickiej. Pani Doktor serdecznie gratulujemy!

Agata Lubowicka (ur. 1979) - absolwentka linii duńskiej gdańskiej skandynawistyki. Specjalizuje się w nauczaniu fonetyki duńskiej, historii literatury Danii i kultur arktycznych. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół literackich przedstawień Grenlandii i jej relacji z Danią w przeszłości i obecnie. Zajmuje się popularyzacją nauki w zakresie badań humanistycznych  poświęconych literaturze, kulturze i społeczeństwu Grenlandii. Jest również tłumaczką literatury pięknej. Jesienią 2014 roku na Wydziale Filologicznym UG obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. UG, dr hab. Marii Sibińskiej „Analiza reprezentacji Grenlandii Północnej w dwóch epickich relacjach z ekspedycji Knuda Rasmussena – perspektywa postkolonialna”. Rozprawa ta w nieco zmienionej wersji została w styczniu 2016 roku zakwalifikowana do publikacji w serii Monografie FNP.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 31. Marzec 2016 - 10:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Kwiecień 2016 - 10:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka