XLVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Uniwersytet Gdański a środowisko szkolne województwa pomorskiego

W dniu 5 marca 2016 roku w auli Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się zawody II stopnia XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, której organizatorem jest Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Za organizację, przeprowadzenie i weryfikację wyników etapu II odpowiada Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W tym roku – podkreślam wysiłek i zdolności organizacyjne Teresy Kanteleckiej, sekretarza Komitetu Okręgowego – pracowały dwie komisje konkursowe, składające się z pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Gdańskiego i przedstawicieli środowiska nauczycielskiego. Zespół stworzyli – pomijam tytuły naukowe – Maciej Dajnowski, Teresa Kantelecka, Elżbieta Kisielińska-Baranowska, Agnieszka Kuper, Ewa Rogowska-Cybulska i Katarzyna Szalewska. W Olimpiadzie wzięło udział 110 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Do etapu okręgowego – po pierwszej weryfikacji – przystąpiło 86 osób. Część pisemną z wynikiem uprawniającym do uczestnictwa w części ustnej zaliczyło 32 uczniów, z których 16 zostało rekomendowanych do III – ostatecznego – etapu Olimpiady.

Przewodniczący Komitetu Okręgowego
Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Feliks Tomaszewski

Data publikacji: poniedziałek, 14. Marzec 2016 - 08:24; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. Marzec 2016 - 08:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka