Interdyscyplinarna konferencja: Japonia- Niemcy–Polska Badania nad pograniczami jako wyzwanie badawcze i społeczne

Pracownia Badań nad Narracjami Pogranicza w Instytucie Filologii Germańskiej zaprasza na interdyscyplinarną konferencję
 
Japonia- Niemcy–Polska
Badania nad pograniczami jako wyzwanie badawcze i społeczne
Gdańsk–Wdzydze, 28–29.6.2024
Celem spotkania jest wspólny namysł i wymiana refleksji na temat kierunków, tendencji oraz stanu badań nad granicami i pograniczami w Japonii, Niemczech i Polsce. W perspektywie porównawczej uczestnicy, reprezentujący filologię, antropologię kultury, pedagogikę, historię i politologię – przyjrzą się doświadczeniu granicy w Europie Środkowej Wschodniej a Wschodniej Azji, krajobrazom kulturowym pograniczy, tendencjom w obszarze muzealizacji pamięci pograniczy, jak i w literaturze dotyczącej obszarów kulturowego styku.
Konferencja jest organizowana wspólnie z Instytutem Studiów Europejskich w Sophia University, Tokio, International Border Studies Center UG, Centrum Studiów Slawistycznych i Euroazjatyckich w Hokkaido University w Sapporo, Instytutem Kaszubskim oraz Muzeum – Kaszubskim Parkiem Etnograficznym im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach w ramach projektów IDUB UG: „Pogranicza w dialogu – dialogi na pograniczach. Narracje  – pamięć – tożsamość” oraz International Border Studies Center. Spotkanie połączone jest z objazdem studyjnym po Kaszubach jako obszarze pogranicza  –uczestnicy obradować będą w Gdańsku i we Wdzydzach.
Kontakt: dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prof. UG miloslawa.borzyszkowska@ug.edu.pl. Zainteresowanych udziałem w obradach we Wdzydzach prosimy o kontakt z Działem Upowszechniania i Promocji Muzeum -Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach: promocja@muzeum-wdzydze.gda.pl.
 
Afisz
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 27. Czerwiec 2024 - 10:22; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Czerwiec 2024 - 10:34; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska