SEA-EU Konkurs projektów studenckich i doktoranckich

Jesteś studentem studiów licencjackich, magisterskich lub szkoły doktorskiej z innowacyjnym pomysłem na wzmocnienie współpracy studentów w Europie? Chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości europejskiej edukacji z punktu widzenia studentów? Spróbuj swoich sił w konkursie organizowanym przez uczelnie partnerskie SEA-EU! Zwycięskie projekty otrzymają do 4000 euro.

Celem inicjatywy jest zachęcenie międzynarodowych zespołów studenckich i doktoranckich do wypracowania oryginalnych rozwiązań dla wyzwań społecznych w następujących dziedzinach:

• Polityce włączania, różnorodności i równości płci
  • Zrównoważonym rozwoju
  • Wielojęzyczności i pluralizmu
  • Cyfryzacji i cyfrowych form współpracy
  • Przedsiębiorczości społecznej i pozytywnego wpływu na społeczność/społeczeństwo.

Przed przystąpieniem do projektu pamiętaj, że zespół realizujący projekt musi składać się z co najmniej dwóch osób pochodzących z różnych uczelni SEA-EU, a nad Twoim projektem musi czuwać opiekun będący pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć partnerów z pozostałych uczelni zachęcamy do wypełnienia formularza kojarzenia uczestników.

Masz pomysł, ale nie wiesz czy możesz go zgłosić do udziału w konkursie? Dołącz do webinarium, które odbędzie się w dniu 23 lutego o godz. 11:00. Jako organizatorzy odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z aplikacją, realizacją projektu oraz finansowaniem. Proponujemy także udział w indywidualnych konsultacjach online w dniu 26 lutego w godz. 11:00-13:00. Link do webinarium i konsultacji.

Ważne terminy

• Webinar informacyjny: 23 lutego 2024, godz. 11:00
  • Konsultacje online: 26 lutego, godz. 11:00-13:00
  • Składanie wniosków: do 29.02.2024
  • Ogłoszenie wyników: 18.03.2024
  • Faza realizacji projektu: od 01.04.2024 do 30.11.2024
  • Termin rozliczenia projektu: do 31.12.2024

Niezbędne dokumenty do przystąpienia do konkursu:

Wszystkie powyższe dokumenty należy przesłać do 29 lutego na adres apply-seaeu@uv.uni-kiel.de.

Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursowym obowiązującym studentów UG oraz załącznikami (załącznik nr. 1 oraz sprawozdanie).

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów UG pod adresem casid@ug.edu.pl.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o SEA-EU, który jest organizatorem konkursu?

SEA-EU jest częścią największego programu edukacyjnego w Europie, który buduje nowy wymiar szkolnictwa wyższego. W ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „European Universities” 9 nadmorskich uczelni europejskich tworzy konsorcjum SEA-EU. Partnerami w sojuszu są Uniwersytet w Kadyksie, Uniwersytet Zachodniej Bretanii, Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet w Splicie i Uniwersytet Maltański w Valletcie. Od stycznia 2023 roku do sojuszu zostały przyjęte nowe uczelnie: Uniwersytet w Algarve, Uniwersytet Parthenope w Neapolu oraz Uniwersytet Nord.

Dążymy do utworzenia między uniwersyteckiego kampusu, po którym studenci, doktoranci, pracownicy oraz badacze będą mogli swobodnie się przemieszczać. Razem pracujemy nad nowym modelem kształcenia i wymiany akademickiej, który zwiększy konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego, zapewni mobilności studentów i pracowników, zadba o najwyższą jakości kształcenia oraz prowadzenie badań naukowych. Wszystkie nasze działania rozpowszechniają również cele zrównoważonego rozwoju i wartości europejskie takie jak poszanowanie praw człowieka i godności ludzkiej, wolność, demokracja, równość oraz praworządność. Więcej informacji o nas znajdziesz na stronie SEA -EU | (ug.edu.pl)

SEA-EU Call for student-led projects

Are you a Bachelor, Master or PhD students with an innovative idea for strengthening student collaboration across Europe? Are you keen to help shape the future of European education from a student point of view? The SEA-EU Alliance has now opened a call for proposals for student-led projects that aim to improve education and strengthen student collaboration among the SEA-EU partner universities. Successful projects will receive up to 4000 Euros.

The aim of the call is to encourage students to identify original solutions to societal challenges in the following topics:

• Inclusion, diversity and gender equality
  • Sustainability and climate equity
  • Multilingualism and plurality
  • Digitalisation and digital forms of collaborations
  • Social entrepreneurship and positive impact on the community/society.

Projects must be carried out in collaboration with at least 1 student from at least 1 of the other eight SEA-EU partner universities. Additionally, each team must be supported by a supervisor who is an employee of the University of Gdańsk. To find project partners from other universities you can fill in the project matching form.

Students interested in the call are invited to attend a webinar on February 23rd or online consultations on February 26th. Link to the meetings.

Key dates

• Webinar: 23.02.2024 11:00
  • Online consultations: 26.02.2024 11:00-13:00
  • Submission Phase: until 29.02.2024
  • Results: 18.03.2024
  • Project phase: 01.04.2024 – 30.11.2024
  • Report deadline: until 31.12.2024

To apply you will need to submit several documents:

Send the completed documents to apply-seaeu@uv.uni-kiel.de until February 29th.

For detailed information regarding eligibility and scope of the call, please read the complete call document before applying (regulations, annexreport).

If you require any further information, please feel free to contact Centre for Student and Doctoral Student Activity casid@ug.edu.pl

Would you like to know more about SEA-EU? Visit our website https://sea-eu.org/!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 23. luty 2024 - 11:42; osoba wprowadzająca: Małgorzata Nehring Ostatnia zmiana: piątek, 23. luty 2024 - 11:49; osoba wprowadzająca: Małgorzata Nehring