Konkurs na plakat z autokomentarzem z okazji 250-lecia urodzin Caspara Davida Friedricha

Światowej sławy malarz Caspar David Friedrich, urodzony w Greifswaldzie, to reprezentant niemieckiego romantyzmu. Tym, co stanowi o wartości jego dzieł jest wyjątkowa wizja relacji między człowiekiem a przyrodą. Tak bardzo znamienna dla romantyzmu twórczość Friedricha kształtuje różne oblicza przestrzeni posthumanistycznej.

Aby uświetnić 250. rocznicę urodzin artysty Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego UG ogłasza konkurs na plakat z autokomentarzem inspirowany twórczością malarza lub nawiązujący do jednego z jego obrazów. Założeniem konkursu jest (na nowo) odkrycie Caspara Davida Friedricha, np. w połączeniu z jednym wybranym Celem Zrównoważonego Rozwoju.

Konkurs skierowany jest do studentów wszystkich wyższych uczelni Trójmiasta. Studenci mogą uczestniczyć w konkursie indywidualnie lub w dwuosobowym zespole.

Główną nagrodą jest podróż do Greifswaldu – miasta urodzin Caspara Davida Friedricha.

Prace konkursowe (plakat w formacie A1 z autokomentarzem) prosimy przesłać (lub przynieść) do 30 marca 2024 r. na adres:

  • Instytut Filologii Germańskiej UG, ul. Wita Stwosza 51, 80-308 Gdańsk (budynek Neofilologii, p. 155).
  • Godziny otwarcia sekretariatu: 8:00-15:00, tel. 58 523-30-29, e-mail: sekger@ug.edu.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi 6 maja 2024 r.

z

Zapraszamy!

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 8. Styczeń 2024 - 14:09; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Styczeń 2024 - 14:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka