Karol Krefta - student III roku etnofilologii kaszubskiej - laureatem II miejsca w XXII Dyktandzie Kaszubskim

Karol Krefta, student III roku etnofilologii kaszubskiej, zajął II miejsce w XXII Dyktandzie Kaszubskim w kategorii "Dorośli profesjonaliści" (nie mógł w kategorii dorosłych nieprofesjonalistów, bo w ubiegłym roku w tej kategorii wygrał). W tym roku dyktando zorganizowano w Chmielnie; historycznie pierwsze dyktando zorganizowano w Uniwersytecie Gdańskim i od pierwszej edycji kaszubiści z UG przygotowują teksty dla piszących po kaszubsku.

Karol Krefta

Panu Karolowi serdecznie gratulujemy!

Fot. Paweł Wiczyński

Data publikacji: wtorek, 28. Listopad 2023 - 08:57; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 6. Grudzień 2023 - 11:41; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka