Konkurs Santandera. 50 000 czeka na wyróżniających się studentów i doktorantów UG

Uniwersytet Gdański kontynuuje owocną współpracę z Santander Bank Polska S.A. W rozpoczynającym się wkrótce roku akademickim 2023/2024 instytucja finansowa ponownie przekaże na nagrody dla studentów i doktorantów 50 tysięcy złotych. Nabór do konkursu właśnie ruszył!

Dzięki otrzymanej darowiźnie 32 studentów i doktorantów naszej uczelni do końca roku otrzyma nagrody za swoje osiągnięcia: 28 osób otrzyma po 1500 zł, a 4 studentów i doktorantów otrzyma po 2000 zł. Łącznie na nagrody zostanie przeznaczonych 50 tysięcy złotych.

 Podpisana umowa daje nam kolejną możliwość nagrodzenia studentów i doktorantów szczególnie aktywnych w działalności np. naukowej lub społecznej. Dzięki tej współpracy poszerzają się finansowe możliwości wsparcia najmłodszych członków naszej społeczności akademickiej. To bardzo dobra wiadomość u progu nowego roku akademickiego. Obie strony dołożą starań, aby obszarów współpracy było jeszcze więcej – mówił w zeszłym roku Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG. Słowa te nadal pozostają aktualne.

Kapituła Konkursowa doprecyzowując tegoroczny regulamin uznała, że przyzna 4 nagrody w wysokości 2000 zł brutto, w tym co najmniej jedną dla studenta pierwszego roku studiów pierwszego stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich i co najmniej jedną dla doktoranta. Z kolei spośród 28 nagród w wysokości 1500 zł brutto przynajmniej 3 trafią do studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich i co najmniej 4 do doktorantów.

Kryteriami przyznania nagród są wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, działalność społeczna (aktywność pro bono), osiągnięcia sportowe, działalność kulturalna i aktywność samorozwojowa.

Wnioski o nagrodę można składać od dziś za pośrednictwem platformy Santander Scholarships. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 25 października. W drugim etapie, który potrwa od 27 października do 3 listopada, zaproszeni studenci i doktoranci będą musieli uzupełnić wniosek o skany zaświadczeń dokumentujących przedstawione osiągnięcia.

O wynikach swojej aplikacji studenci i doktoranci zostaną poinformowani do 17 listopada. Od tego momentu nagrodzeni będą mieli tydzień na dopełnienie formalności i przyjęcie nagrody. Wypłatę świadczeń zaplanowano na drugą połowę grudnia.

Na stronie znajduje się m.in. Regulamin Nagród Santander dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, FAQ (pytania i odpowiedzi) dotyczące procesu rekrutacji. W sprawach szczegółów dotyczących składania wniosków można w razie potrzeby kontaktować się z Biurem Stypendialnym Uniwersytetu Gdańskiego (stypendia@ug.edu.pl).

 

Santander
 
Maciej Ciemny/Biuro Stypendialne UG
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 11. Wrzesień 2023 - 14:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Wrzesień 2023 - 14:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka