VII Foro de Lingüística Hispánica. Panorama de temas y métodos de investigación

VII Foro de Lingüística Hispánica.
Panorama de temas y métodos de investigación

Uniwersytet Gdański, 11-13 maja 2023 r.

z

W 2009 roku, z inicjatywy prof. zw. dra hab. Wiaczesława Nowikowa polscy językoznawcy hispaniści zaczęli spotykać się co dwa lata aby podzielić się wynikami swoich badań i zapoznać się z możliwościami współpracy. Z czasem renoma tego wydarzenia spowodowała, że przekształciło się ono w konferencję międzynarodową.

Po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią, miejscem siódmego już wydarzenia z tego cyklu będzie Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to pierwsza konferencja organizowana przez Zakład Iberystyki Instytutu Filologii Romańskiej, który powstał w 2019 roku. Obrady będą się odbywać w budynku Neofilologii, a prelengenci przyjadą z różnych ośrodków z Polski oraz z Hiszpanii, Włoch, Czech, Niemiec i Argentyny.

Wykłady plenarne wygłoszą prof. Guillermo Rojo (Uniwersytet w Santiago de Compostela), stały członek Hiszpańskiej Akademii Królewskie (miejsce N) oraz prof. Andrzej Zieliński (Uniwersytet Jagielloński), najmłodszy profesor wśród polskich hispanistów. Swoje referaty wygłoszą również dwaj członkowie korespondenci wspomnianej Akademii, prof. Wiaczesław Nowikow (Uniwersytet Łódzki) oraz prof. Petr Čermák (Uniwersytet Karola w Pradze).

Streszczenia wszystkich wygłaszanych wykładów plenarnych i referatów oraz program wydarzenia jest dostępny na stronie https://fil.ug.edu.pl/strona/113896/vii-foro-de-linguistica-hispanica-panorama-de-temas-y-metodos-de-investigacion.

Data publikacji: czwartek, 11. Maj 2023 - 08:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 22. Maj 2023 - 07:46; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka