Studencki przepis na wielkanocne mazurki w chińskim stylu

Wielkanocne mazurki ozdabiali studenci II roku filologii polskiej z Uniwersytetu w chińskim mieście Harbinie oraz studentki specjalności nauczycielskiej I roku studiów II stopnia filologii polskiej na zajęciach prof. dr hab. Anety Lewińskiej z Praktycznej nauki języka polskiego. Słodycz kajmaku i kwaśny smak porzeczkowego dżemu pozwoliły poznać smaki Wielkanocy, a zapach kruchego ciasta i aromat czekoladowej polewy wypełniając uniwersytecką salę, zachęcały do rozmów o kolorach i smakach polskiej Wielkanocy. Chińscy studenci polonistyki tworzyli także ozdoby świąteczne i malowali pisanki.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 6. Kwiecień 2023 - 12:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 7. Kwiecień 2023 - 08:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka