Laureaci 2. edycji programu UGrants z Wydziału Filologicznego

z

Dofinansowania badań wstępnych, planowania projektu badawczego i jego realizację umożliwia program małych grantów – UGrants, realizowany w Uniwersytecie Gdańskim w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB). Na liście wniosków zakwalifikowanych do programu znalazło się 79 badaczy ze wszystkich wydziałów UG.

Program UGrants jest kolejnym, po Programie Publikacyjnym elementem realizowanym w ramach programu IDUB, którego założeniem jest uzyskanie statusu Uczelni Badawczej. Obejmuje on cztery konkursy przeznaczone dla doktorantów i nauczycieli akademickich w zależności od stopnia zaawansowania kariery naukowej.

Program małych grantów – UGrants  został opracowany z uwzględnieniem potrzeb naukowców na różnych etapach kariery – od doktorantów, przez młodych naukowców, do zaawansowanych badaczy. Według władz uczelni, projekt badawczy intensyfikuje pracę naukową, często pozwala na założenie grupy badawczej i rozwinięcie współpracy z innymi naukowcami.

W 2021 roku w ramach programu otwarte zostały cztery konkursy dedykowane doktorantom ze szkół doktorskich UG oraz nauczycielom akademickim w zależności od stopnia zaawansowania kariery naukowej.

Właśnie opublikowano wyniki zakwalifikowanych wniosków w programie UGrants-start, który obejmuje wsparcie doktorantów szkół doktorskich oraz młodych naukowców w publikowaniu w prestiżowych czasopismach lub wydawnictwach.

W programie UGrants-start laureat otrzyma grant w wysokości 15 tys. (możliwe jest zwiększenie do kwoty 20 tys. zł). Warunkiem rozliczenia udziału w konkursie jest przekazanie manuskryptu publikacji do redakcji czasopisma naukowego lub wydawnictwa z aktualnie obowiązującego wykazu ministerstwa właściwego ds. nauki.

Wśród laureatów konkursu IDUB UGrants - start 2 z Wydziału Filologicznego znaleźli się:

• dr Szymon Gredżuk z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich
  • dr Beata Jędrzejczak z Instytutu Filologii Polskiej
  • dr Martyna Wielewska-Baka z Instytutu Filologii Polskiej

Natomiast ze Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych:

• mgr Ilona Bidzan-Bluma
  • mgr Łukasz Bień
  • mgr Noemi Etush
  • mgr Daria Ilczuk
  • mgr Emiliana Konopka
  • mgr Martyna Kostyra
  • mgr Tomasz Laskowicz
  • mgr Dominik Mielewczyk
  • mgr Pamela Omiotek
  • mgr Eliza Perkowska
  • mgr Anna Siekierska
  • mgr Rafał Skowroński
Wszystkim Laureatom małych grantów serdecznie gratulujemy!

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół PrasowyUG

Data publikacji: wtorek, 1. luty 2022 - 14:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 1. luty 2022 - 14:57; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka