MOST 2021/2022. Rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów

MOST to Program Mobilności Studentów i Doktorantów umożliwiający im naukę przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad trzydziestu polskich uczelni partnerskich. Rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki rozpoczyna się 1 września 2021 i potrwa przez 10 dni.

MOST daje możliwość realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta, wyboru dodatkowych, związanych z zainteresowaniem Studentki/Studenta, zajęć dydaktycznych. Do wyboru kandydaci maja niemal 30 zrzeszonych w programie  uczelni.

Organizatorzy podkreślają możliwości  nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, pracującymi na uczelni innej niż macierzysta, korzystania z księgozbioru innej uczelni, wykonywania kwerend bibliotecznych poza własną uczelnią.

Program daje także możliwości prowadzenia badań do pracy seminaryjnej, magisterskiej, czy dysertacji doktorskiej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz, a także nawiązania kontaktów ze środowiskiem naukowym innego wydziału, instytutu czy katedry.

Udział w programie mogą wziąć studenci, którzy ukończyli II rok studiów. Warunkiem koniecznym jest zaliczenie roku lub semestru poprzedzającego okres studiów na innej uczelni. Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów.

Więcej informacji:

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 1. Wrzesień 2021 - 13:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 1. Wrzesień 2021 - 13:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka