26-29 czerwca odbyła Conference on Baltic Studies in Europe (CBSE 2019) na Wydziale Filologicznym | Wydział Filologiczny

Conference on Baltic Studies in Europe (CBSE 2019)

26-29 czerwca 2019 odbyła się Conference on Baltic Studies in Europe organizowana przez Uniwersytet Gdański i Europejskie Centrum Solidarności we współpracy z amerykańskim stowarzyszeniem Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS). Była ona najważniejszym spotkaniem naukowym badaczy zajmujących się historią, społeczeństwem, gospodarką i kulturą krajów bałtyckich i regionu Morza Bałtyckiego. Konferencja odbywa się naprzemiennie w USA i w Europie i przyciąga corocznie kilkuset badaczy różnych dyscyplin, przede wszystkim historyków, politologów, etnologów, geografów, socjologów, ale też muzykologów i lingwistów specjalizujących się w studiowaniu i badaniu krajów naszego regionu. Dla przyjeżdżających z wielu krajów świata badaczy, konferencja była okazją do budowania nowych kontaktów naukowych i dzielenia się wiedzą z adeptami studiów regionalnych obszaru bałtyckiego.

• Program
  • Miejsce: Uniwersytet Gdański, Europejskie Centrum Solidarności
  • Organizatorzy: Uniwersytet Gdański, Europejskie Centrum Solidarności, Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS)
  • Osoba do kontaktu: dr hab. Kazimierz Musiał, prof. UG, Instytutu Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego, mail: kazimierz.musial@ug.edu.pl