Konferencja pt. Człowiek jest zawsze miejscem spotkania | Wydział Filologiczny

Konferencja pt. Człowiek jest zawsze miejscem spotkania

Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców IFP UG,
Oddział Gdański TMJP
Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie
serdecznie zapraszają do udziału
w ogólnopolskiej konferencji glottodydaktycznej

Człowiek jest zawsze miejscem spotkania.

Konferencja odbędzie się 9–10 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie (ul. Gdańska 17). Przedmiotem rozmów i referatów chcielibyśmy uczynić zagadnienia związane z nauczaniem języka polskiego jako obcego/drugiego. Zaproszenie kierujemy zarówno do wykładowców, doktorantów oraz studentów, jak i nauczycieli, którzy pragną podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniem dydaktycznym.

Proponowane zagadnienia:
  • język jako narzędzie uczestnictwa w kulturze i adaptacji kulturowej;
  • edukacja dziecka z doświadczeniem migracyjnym i jego problemy z adaptacją
    w polskiej szkole;
  • praca w grupach wielokulturowych i zróżnicowanych wiekowo;
  • język jako narzędzie wspomagające integrację imigrantów;
  • problemy wiążące się z adaptacją kulturową cudzoziemców;
  • współczesne wyzwania dydaktyki języka polskiego jako obcego/drugiego;
  • ewaluacja na lekcjach języka polskiego jako obcego/drugiego;
  • indywidualizowanie treści programowych zgodnie z aktualnymi potrzebami
    i oczekiwaniami uczestnika kursu językowego;
  • metodyka nauczania, innowacje dydaktyczne;
  • rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w nauce języka polskiego jako obcego/drugiego.
Zachęcamy również do zgłaszania własnych propozycji. Czas przewidziany na jedno wystąpienie to 20 minut.

Opłata konferencyjna wynosi 190 zł. Obejmuje ona wyżywienie, publikację i nocleg 9 kwietnia w hotelu na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba. W ramach wyżywienia zapewniamy obiad i uroczystą kolację pierwszego dnia, a także śniadanie i obiad drugiego dnia. Ponadto w trakcie konferencji będzie można wziąć udział w warsztatach metodycznych.

Opłatę można uiścić podczas konferencji lub przekazać na konto:
                            Getin Noble Bank SA I POK Tczew
60 1560 0013 2908 1855 8000 0002

Noclegi rezerwują organizatorzy w hotelu: Pokoje Gościnne ZSE, ul. Gdańska 17, 83–110 Tczew.
Tel.: + 48 58 531 47 98, tel. kom.: 663 201 060. Fax + 48 (58) 530 00 19, e-mail: pokoje@zse.tcz.pl

Publikacja recenzowana: Artykuły zostaną opublikowane w czasopiśmie punktowanym „Język – Szkoła – Religia” lub w monografii pokonferencyjnej.

Zgłoszenie: Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: konferencjatczew2018@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do 16 marca 2018 roku.

Komitet Naukowy
dr hab. Aneta Lewińska, prof. nadzw.
dr hab. Ewa Badyda, prof. nadzw.
dr hab. Lucyna Warda-Radys, prof. nadzw.

Komitet Organizacyjny
mgr Jerzy Cisewski