Prof. Katarzyna Wojan na konferencji Finland 100 – Warsaw 10 Jubilee Conference

Dr hab. Katarzyna Wojan, prof. nadzw. wzięła udział w prestiżowej konferencji Finland 100 – Warsaw 10 Jubilee Conference zorganizowanej 18. listopada 2017 na Uniwersytecie Warszawskim przez Pracownię Finlandystyki przy Katedrze Hungarystyki z okazji stulecia niepodległości Finlandii oraz dziesięciolecia filologii fińskiej. Patronat nad konferencją objęły: Pierwsza Dama w Republice Finlandii Pani Jenni Haukio oraz Jej Ekscelencja Ambasador Republiki Finlandii w Warszawie Hanna Lehtinen. Prof. Katarzyna Wojan wygłosiła wykład nt. Fińsko-polskie kontakty językowe. Dostojnymi Gośćmi konferencji byli wybitni fińscy naukowcy: prof. Seppo Knuuttila, prof. Jyrki Nummi, prof. Risto Turunen, doc. dr Tuomas M. S. Lehtonen, doc. dr Kirsti Siitonen. Poznańską fennistykę reprezentował prof. nadzw. dr hab. Bolesław Mrozewicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wydarzenie miało piękną oprawę - koncert muzyczny w wykonaniu Dagny Sadkowskiej (skrzypce) i Michała Górczyńskiego (klarnet, klarnet kontrabasowy) oraz wieczór poetycki z udziałem współczesnej fińskiej poetki - Henriikki Tavi.

Konferencji patronowały ważne fińskie instytucje:

• Towarzystwo Literatury Fińskiej (ang. Finnish Literature Society, fiń. Suomalaisen Kirjallisuuden Seura)
  • Narodowa Rada Oświatowa Finlandii (ang. Finnish National Board of Education, fiń. Opetushallitus)

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 23. Listopad 2017 - 10:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 23. Listopad 2017 - 10:26; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka