fbpx Koło Naukowe Teoretyków Literatury UG | Wydział Filologiczny

Koło Naukowe Teoretyków Literatury UG

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Koła Teoretyków!

Koło działa nieprzerwanie od 29 października 2008 r., od początków pod patronatem Katedry Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej IFP UG. Ma na swoim koncie organizację sześciu ogólnopolskich studencko-doktoranckich konferencji naukowych, licznych otwartych okołoliteraturoznawczych wydarzeń w IFP UG, spotkań naukowych z literaturoznawcami z UG i innych uczelni (UAM, UwB), wydanie trzech książek pokonferencyjnych (czwarta w druku). Do grona honorowych członkiń i członków Koła należą jego niegdysiejsze działaczki i współorganizatorki, wykładowczynie Instytutu dr Joanna Ginter i dr Martyna Wielewska-Baka, a także doktorzy polonistyki gdańskiej dr Dobrosława Korczyńska-Partyka i dr Marcin Romanowski.

Od semestru letniego roku akademickiego 2019-20 z oczywistych przyczyn Koło działa w trybie online.

W chwili obecnej dominujące działania Koła obejmują: (1) wydanie książki pokonferencyjnej Tekst Internetuinternet tekstu (Wydawnictwo UG, planowana edycja 2021); (2) przygotowanie kolejnego numeru czasopisma „Jednak Książki” z blokiem monograficznym tekstów poświęconych kategorii prędkości w badaniach literaturoznawczych, będącego zwieńczeniem prac Koła z lat 2018-2020 (wydanie 2021); (3) bieżące dyskusje zogniskowane wokół filozoficznych, socjologicznych i kulturoznawczych aspektów pojęcia tożsamości.

Obecny opiekun: dr Maciej Dajnowski

Opieka naukowa: prof. Mariusz Kraska

Obecny Zarząd Koła:

Przewodniczący: Michał Bolek (II rok studiów stacjonarnych II stopnia filologii polskiej).

Wiceprzewodnicząca: Alicja Smaruj (I rok studiów stacjonarnych II stopnia filologii polskiej).

Aktywne członkinie i aktywni członkowie Koła (studenci, studentki): Magdalena Cyza, Patryk Dzikiewicz, Katarzyna Mantaj, Aleksy Poklękowski, Magdalena Sajewicz, Paulina Sokólska, Agata Sztramska, Aleksandra Stybor, Aleksandra Zdanowicz, Wojciech Wróbel, Maria Wrzeszcz

Aktywne członkinie i aktywni członkowie honorowi (doktorantki i doktoranci, absolwentki  i absolwenci biorący udział w aktualnych zebraniach i przedsięwzięciach Koła): Piotr Borkowicz (absolwent, eks-przewodniczący), Halszka Gronek (obecnie WNS UG, eks-wiceprzewodnicząca), Małgorzata Groth (absolwentka, eks-przewodnicząca), Helena Hejman (doktorantka), Karolina Najgeburska (doktorantka, eks-przewodnicząca), Joanna Piechowiak (absolwentka, eks-przewodnicząca), Karol Rawski (doktorant, eks-przewodniczący), Monika Sikorska (absolwentka), Katarzyna Warska (doktorantka)

Zapraszamy do kontaktu!

(Facebook w nieznanych okolicznościach usunął rozbudowaną sekcję dokumentującą istnienie Koła od jego początków – pełną chronologię z fotografiami…)