Rowerem na uczelnię – nasz wspólny codzienny wkład w zdrowie i ochronę środowiska

Kampania „Rowerem na uczelnię” skierowana jest do pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, którym na sercu leży troska o środowisko i mają ochotę zmienić swoje nawyki  transportowe. Uczestnicząc w naszej akcji, którą organizujemy wspólnie z Politechniką Gdańską, w ramach współpracy Uczelni Fahrenheita, można zyskać nie tylko lepszą kondycję i dobre samopoczucie, ale i atrakcyjne upominki.

Wymówek, aby wygodnie dojeżdżać do pracy samochodem jest mnóstwo. Warto się jednak zmobilizować i przesiąść na bardziej ekologiczne formy transportu. Dzięki temu nie tylko poczynimy oszczędności w domowym budżecie, ale i zadbamy o środowisko. 

Pracownicy UG, którzy w okresie 4 maja - 30 września przejadą do lub z pracy: 50 razy – otrzymają pamiątkowy komin, przy 100 podróżach - praktyczną saszetkę biodrową, zaś ci, którzy wykonają 200 i więcej podróży otrzymają zestaw: narzędziownik i latarkę, które mogą się przydać podczas dłuższych  rowerowych eskapad. Dodatkowo na trzech najwytrwalszych uczestników naszej akcji czekać będą nagrody w postaci kart podarunkowych.

Jak działa rejestracja? Wystarczy wejść na stronę  https://rowery.ug.edu.pl/ i w formularzu rejestracyjnym podać:

  • miejsce zamieszkania
  • szacowaną odległość dom-praca
  • środek transportu (do wyboru: rower, hulajnoga, rower elektryczny, hulajnoga elektryczna)
  • czy realizowany jest przejazd łączony z innym środkiem transportu (pociąg, autobus, tramwaj).

Uczestnicy mają za zadanie rejestrowanie swoich podróży rowerem lub hulajnogą na stronie internetowej kampanii w ciągu dwóch dni od dnia dojazdu do/z pracy. Jeśli ktoś nie jest w stanie przejechać całego dystansu dom-praca, nie ma problemu: może część podróży odbyć przy pomocy transportu publicznego lub wybrać rower/hulajnogę elektryczną. Takie podróże także się w tej kampanii liczą.

Kampania będzie trwać od 4 maja do 30 września 2022 r.

Zapraszamy wszystkich pracowników uczelni do rejestracji.

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 28. Kwiecień 2023 - 11:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 28. Kwiecień 2023 - 11:54; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka