fbpx CALL FOR PAPERS: ADEL IM GRENZRAUM. TRANSKULTURELLE VERFLECHTUNGEN IM PREUßENLAND VOM 18. BIS ZUM 20. JAHRHUNDERT | Wydział Filologiczny

Pracownia Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej konferencji  "Adel im Grenzraum. Transkulturelle Verflechtungen im Preußenland vom 18. bis zum 20. Jahrhundert 'Szlachta na pograniczu. Transkulturowe powiązania w Prusach (XVIII-XX w.)", która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2017 roku na Uniwersytecie Gdańskim.

Przedmiotem interdyscyplinarnej refleksji są transkulturowe powiązania szlachty w Prusach w okresie od XVIII do XX wieku. Prusy ujmowane są zarówno jako krajobraz historyczny, jak i kulturowo wewnętrznie zróżnicowane pogranicze.

Współorganizatorami konferencji są Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie, Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie (Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku) oraz Instytut Kaszubski w Gdańsku.

Propozycje referatów - tytuł i abstract - prosimy o nadsyłanie do 15.3.2017 na adres mborzyszkowska@ug.edu.pl.

W załączniku CfP w języku niemieckim i polskim

Więcej: http://www.narracjepogranicza.eu/?page_id=1370

PDF icon cfp_szlachta_na_pograniczu.pdf470.5 KB