fbpx Konkurs na felieton reporterski #studiawpandemii | Wydział Filologiczny

Moje studia w pandemii
#studiawpandemii
Konkurs na felieton reporterski na Instagramie @filologicznyug

W semestrze zimowym roku akademickiego 2020/21 na Uniwersytecie Gdańskim studiujecie w trybie hybrydowym (główne jednak on-line). Studia zdalne to bardzo trudny czas zarówno dla Was studentów i doktorantów, jak i dla wykładowców, a zwłaszcza dla studentów I roku, którzy dopiero zaczynają studia.
W związku z tym nie możecie jeszcze dobrze poznać swoich kolegów, ani nawiązać cennych osobistych relacji, z których niekiedy rodzą się przyjaźnie na całe życie. Musicie wiedzieć, że również Wasi wykładowcy skarżą się na brak kontaktu z Wami, którzy jesteście dla nich widownią, pierwszymi krytykami ich naukowych pomysłów, a w końcu inspiracją dającą flow i spełnienie w ich życiowej misji jako nauczycieli akademickich.

Na pocieszenie oraz w celach integracyjnych proponujemy Wam konkurs, w którym możecie podzielić się swoim doświadczeniem z innymi studentami i doktorantami swojego Wydziału, całego Uniwersytetu Gdańskiego, a dzięki patronatowi Komisji Europejskiej, także studentami z Europy, którzy w związku z pandemią dzielą Wasze doświadczenie.

Zapraszamy studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, a szczególnie studentów I roku, wszystkich kolejnych lat oraz doktorantów Wydziału Filologicznego UG do udziału w konkursie na felieton reporterski i zdjęcie, które zostaną umieszczone na Instagramie @filologicznyug:
Napisz tekst (od 1800 do 2000 znaków ze spacjami) o tym, jak wyglądają Twoje studia w pandemii #studiawpandemii, za czym tęsknisz najbardziej, co lub kto jest w tym czasie dla Ciebie motywacją do studiowania, a co najbardziej Ci w tej sytuacji przeszkadza, sprawia trudności, powoduje smutki. Dodaj do tego zdjęcie ilustrujące „Moje studia w pandemii” (w dobrej rozdzielczości w formacie jpg.). Jeśli na zdjęciu znajdują się inne osoby, prześlij na adres e-mail: malcer@ug.edu.pl pisemną zgodę tej osoby na publikację wizerunku.

Tekst i zdjęcie oznacz hashtagami:
  • kluczowym: #studiawpandemii
  • dodatkowymi: #filologicznyug, #nafilologiczym #komisjaeuropejska
W terminie od 1 października do 22 listopada 2020 r. przyślij tekst w edytowalnym pliku, zdjęcie, imię i nazwisko, informację o Wydziale i roku studiów, na którym studiujesz na adres e-mailowy: malcer@ug.edu.pl, a felieton i zdjęcie zostaną opublikowane na profilu instagramowym @filologicznyug. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 grudnia 2020 w mediach społecznościowych (na Instagramie @filologicznyug) i na stronie Wydziału Filologicznego www.fil.ug.edu.pl
Prace oceni jury w składzie: dr hab. Izabela Morska, pisarka i wykładowczyni w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym, autorka podręcznika twórczego pisania i bestsellerowej powieści „Znikanie”, nominowana do wielu prestiżowych nagród literackich m.in.: Angelus, Nike i Pomorska Nagroda Literacka Wiatr od Morza; dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju Wydziału Filologicznego UG oraz dr Anna Malcer-Zakrzacka, opiekun koła naukowego Dziennikarstwo Internetowe i Social Media.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w okresie mikołajkowym 7 grudnia 2020 r.

W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody:
I nagroda: 1,5 godzinna konsultacja na tematy literackie ze znaną pisarką Izabelą Morską przy kolacji na tarasie widokowym Olivia Star Top 32. piętro, z którego roztacza się zachwycająca panorama Trójmiasta oraz 5 książek reporterskich i książek polskich i zagranicznych pisarzy m.in. noblistów,
II nagroda: 1 dwuosobowy bilet z konsumpcją (pizza) na taras widokowy Olivia Star Top oraz 4 książki reporterskie i książki polskich i zagranicznych pisarzy m.in. noblistów,
III nagroda: 1 dwuosobowy bilet z konsumpcją (pizza) na taras widokowy Olivia Star Top oraz 3 książki reporterskie i książki polskich i zagranicznych pisarzy m.in. noblistów.
Fundatorem Nagród na tarasie widokowym jest Olivia Star Top Sp. z o.o. Dziękujemy!

Wasze posty będą publikowane i promowane na profilu instagramowym Wydziału Filologicznego @filologicznyug, a także na wydziałowym FB i stronie Wydziału Filologicznego.

Patronat honorowy: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia

Organizatorzy:

• Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego
  • Koło Naukowe Dziennikarstwo Internetowe i Social Media. Kontakt: dr Anna Malcer-Zakrzacka, e-mail: malcer@ug.edu.pl
Inspiracja:
Inspiracją naszego konkursu jest konkurs #małekroki zorganizowany przez Komisję Europejską przedstawicielstwo w Polsce. Dziękujemy za zgodę na czerpanie z dobrych wzorów #małekroki. Jednocześnie zalecamy Uczestnikom zajrzeć na stronę konkursu i przeczytać rady znakomitego polskiego reportera Mariusza Szczygła na temat: Jak napisać dobry felieton reporterski: https://malekroki.eu/ Bezcenne!

Życzymy natchnienia i powodzenia!
środa, 7 października 2020 roku, 9:01