fbpx Jubileusz 70-lecia Profesora Hieronima Chojnackiego | Wydział Filologiczny

Jubileusz 70-lecia Profesora Hieronima Chojnackiego

z

15 listopada 2018 w Sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczystość wręczenia księgi pamiątkowej Dialogi o kulturze. Kultury dialogu (Gdańsk 2018) Profesorowi Hieronimowi Chojnackiemu z Instytutu Skandynawistyki z okazji siedemdziesiątej rocznicy urodzin. Dostojnemu Jubilatowi towarzyszyła małżonka – Halina Łacińska-Chojnacka oraz najbliższa rodzina.

Uroczystość poprowadziły: dyrektor Instytutu Skandynawistyki dr hab. Maria Sibińska, prof. nadzw., oraz zastępca dyrektora ds. nauki dr hab. Hanna Dymel-Trzebiatowska, prof. nadzw. Z gratulacjami przybyli m.in. prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Piotr Stepnowski, prorektor ds. studenckich dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. nadzw., dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Maciej Michalski, prof. nadzw., prodziekan ds. Studenckich dr Ewelina Gutowska-Kozielska, prodziekan ds. kształcenia dr hab. Paweł Sitkiewicz, prof. nadzw., dziekani seniorzy: prof. dr hab. Marian Szczodrowski i dr hab. Andrzej Ceynowa, prof. nadzw., a także prof. dr hab. Karol Toeplitz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele innych ośrodków uniwersyteckich w Polsce.

Panu Profesorowi Hieronimowi Chojnackiemu życzymy wielkiej satysfakcji z osiągnięć naukowych i dydaktycznych oraz wszystkiego najlepszego w życiu osobistym.

Galeria zdjęć z uroczystości
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz