Powodzeniem cieszył się Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego

19 marca 2014 odbył się Dzień Otwarty Wydziału Filololgicznego dla kandydatów na studia filologiczne, neofilologiczne, kulturoznawcze, artystyczne i menedżerskie. Program Dnia otwatego był bardzo urozmaicony. Na początku o pożytkach płynących ze studiowania kierunków humanistycznych mówił prof. UG, dr hab. Maciej Michalski z Instytutu Filologii Polskiej. Następnie prof. UG, dr hab. Izabela Kępka przedstawiła prezentację multimedialną z ofertą edukacyjną naszego Wydziału: 20 kierunków studiów, prawie 100 specjalności. Później przyszła kolej na prezentację nowego kierunku filmoznawstwo praktyczne. Do studiowania wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej zachęcali prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki i dr Sebastian Konefał z Katedry Kulturoznawstwa. Ich prezentacja porzedzona i zakończona była pokazami filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez naszych absolwentów Elżbietę Benkowską Olena i Macieja Wiktora Dotyk pośredni, które zdobyły prawdziwe uznanie w świecie. Zwieńczeniem Dnia Otwartego były występy studentów I roku innowacyjnego kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi. Studenci przedstawili między innymi etiudę teatralną w konwencji komedii dell'arte.  Wydział tego dnia odwiedziło kikuset licealistów, kandydatów na studia humanistyczne.

Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego 19 marca 2014

Data publikacji: czwartek, 20. Marzec 2014 - 12:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Ewa Jaros