Spotkanie wyborcze z kandydatką na Dziekana Wydziału Filologicznego - dr hab. Małgorzatą Jarmułowicz, prof. UG

Spotkanie kandydatki na Dziekana Wydziału Filologicznego dr hab. Małgorzaty Jarmułowicz, prof. UG ze społecznością akademicką Wydziału Filologicznego odbyło się w czwartek 7 marca 2024, godz. 11.30-13.00 w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego, ul. Wita Stwosza 51.

Jedyna kandydatka w wyborach na Dziekana Wydziału Filologicznego przedstawiła swoje dotychczasowe doświadczenie w pracy na rzecz Uniwersytetu Gdańskiego, zwłaszcza  Zakładu Dramatu, Teatru i Widowisk oraz Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego. Zarysowała swoje plany i odpowiedziała na pytania pracowników naukowych na temat awansów naukowych, pracowników administracyjnych na temat polepszenia komfortu ich pracy, infrastruktury Wydziału, zwłaszcza budynku Humanki oraz swojej otwartej postawy na nowe projekty i ich realizację na Wydziale Filologicznym w nowej kadencji 2024-28.

prof. Małgorzata Jarmułowicz

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami biograficznymi z życia naukowego kandydatki na Dziekana Wydziału Filologicznego, dr hab. Małgorzaty Jarmułowicz, prof. UG:

•     Absolwentka magisterskich studiów polonistycznych (w 1995) i studiów doktoranckich (w 2000) na Wydziale Filologicznym UG, wychowanka wybitnego teatrologa prof. dr hab. Jana Ciechowicza.
•     Od 2001 zatrudniona w Instytucie Filologii Polskiej w Zakładzie Dramatu, Teatru i Widowisk, którym od 2016 kieruje, równocześnie sprawując funkcję kierowniczki Centrum Teatralnego im. prof. Jana Ciechowicza.
•     Przewodnicząca Rad Programowych dwóch kierunków prowadzonych przez ten Zakład: wiedzy o teatrze (licencjat) i zarządzania i komunikacji w sztukach scenicznych (międzywydziałowe studia magisterskie).
•     W latach 2016-2019 pełniła funkcję wicedyrektora Instytutu Filologii Polskiej ds. nauki, a w latach 2019-2020 ds. organizacyjnych i współpracy z otoczeniem. W tym czasie była też m.in. koordynatorką projektu Zdolni z Pomorza.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 4. Marzec 2024 - 08:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 8. Marzec 2024 - 07:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka