wydarzenia | Wydział Filologiczny

zapraszają na

Święto Wydziału

połączone z wręczeniem

W atmosferze architektury Starej Oliwy odbyło się spotkanie naukowe (25 maja 2017r.) Katedry Literatury i Kultury Niemiec, na którym Pani Dr. Mirosława Borzyszkowska-Szewczyk przedstawiła referat: Zwischen Kulturverflechtung und Kulturkonflikt - Mehrsprachigkeit in der Autobiographik von Autoren jüdischer Herkunft aus der Freien Stadt Danzig.

z
Centrum Tutorów UG serdecznie zaprasza na tutorów, studentów i wszystkich sympatyków na unikalne, ostatnie w tym roku akademickim spotkanie m.in.  podsumowujące projekt
zrealizowany w ramach Funduszu Inicjatyw Dydaktycznych!
Odbędzie się ono dnia 5 czerwca 2017 na Wydziale Filologicznym (budynek Neofilologii,

Koło Naukowe Dziennikarstwo Internetowe i Social Media

zaprasza studentów i doktorantów na spotkanie

z naszą absolwentką i doktorantką

Magdaleną Buchowską

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci

Profesora Andrzeja Zgorzelskiego

wieloletniego dyrektora Instytutu Anglistyki
na Wydziale Filologiczno-Historycznym UG,
z

Na zaproszenie Prezesa Cercle Richard Wagner-Lyon dra n. med. Pascala Bouteldja kierownik Katedry Literatur Romańskich UG, członek honorowy CRW-Lyon  prof. dr hab. Michał Piotr Mrozowicki w dniach 23-27 marca 2017 roku przebywał w Lyonie, biorąc udział w uroczystościach związanych z 35. rocznicą lyońskiego Koła Wagnerowskiego. W trakcie pobytu we Francji prof.

6 kwietnia Gdańsk wypełni się poezją! Rozpoczynamy od Uniwersytetu poezji europejskiej (Wydział Filologiczny UG, ul. Wita Stwosza 55), gdzie odbędą się spotkania z poezją w przekładzie. O godz. 21.30 w Instytucie Kultury Miejskiej zapraszamy na wieczór czytania poezji w oryginale z tłem muzycznym skomponowanym przez Stefana Wesołowskiego. Wstęp wolny.

PROGRAM 6 KWIETNIA 2017

Gdańsk, 1.04.2017
Szanowni Państwo!

W związku z trudną sytuacją wydziału ekipa dziekańska po długich analizach i wytężonej pracy wypracowała program naprawczy, którego wdrożenie umożliwi szybką poprawę naszej kondycji finansowej. Program ten został zaakceptowany przez władze, które odwzajemniają tym samym zaufanie, którym je darzymy.

Subskrybuj RSS - wydarzenia