wydarzenia | Wydział Filologiczny

z

Uroczystość jubileuszu 47. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się 20 marca 2017 w nowym budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas Święta Uniwersytetu Gdańskiego Rektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. nadzw. oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczyli medale UG i odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego.

Wir laden Sie herzlich zum schon zweiten Diskussionsabend des Dr. Peter Clars über Wien ein. Diesmal wird der Doktor zusammen mit Wiener Musiker_innen besonders die Wiener Lebensart erkunden. Nähere Infos unter: http://www.herder.ug.edu.pl/?page_id=4223.

W imieniu Pana dra Petera Clara, adiunkta w Instytucie Filologii Germańskiej UG, serdecznie zapraszamy na kolejny już wieczór dyskusyjny o Wiedniu pt.:„Du bist keine Stadt, eigentlich bist Du ein MuseumWien-Bilder in der österreichischen Pop-Musik”. Wieczór odbędzie się 17.03.2017 r. (piątek) w Centrum Herdera w Gdańsku w godzinach 17:30 - 19:00.

Spotkanie z Piotrem Sommerem

- prowadzi Tomasz Swoboda -

wokół antologii O nich tutaj,

złożonej z najlepszych szkiców drukowanych

w „Literaturze na Świecie”

Nadbałtyckie Centrum Kultury

zaprasza na promocję książki prof. Zenona Ciesielskiego

Dzieje kultury skandynawskiej

9 marca 2017 r., godz. 18.00

Wir laden Sie herzlich zum Diskussionsabend über Wiener Architektur, Kultur, Literatur, Sprache und Alltag ein. Die Diskussion wird vom Dr. Peter Clar, Adiunkt im Institut für Germanistik an der Danziger Universität, geführt, der aus Wien stammt und dort u.a. studierte. Der Abend findet in Herder Zentrum in der Ogarna Strasse in Danzig statt.

z

ESRA (European Shakespeare Research Association) to międzynarodowa konferencja szekspirowska, realizowana każdorazowo w innym kraju od 1990 roku. Pierwszy raz w historii zostanie ona zorganizowana po raz drugi w tym samym kraju: w roku 2005 odbyła się sesja w Krakowie. Po 12 latach - w roku 2017 - konferencja będzie miała miejsce w Gdańsku w dniach 27-30 lipca.

Subskrybuj RSS - wydarzenia