Wizyta desygnowanego Ambasadora Szwecji Andreasa von Beckerath w Instytucie Skandynawistyki i Fennistyki

We wtorek 10 października 2023 Instytut Skandynawistyki i Fennistyki na Wydziale Filologicznym UG odwiedzili nowy desygnowany ambasador Szwecji w Polsce, Andreas von Beckerath i radca Ambasady Szwecji w Polsce odpowiedzialny za promocję kontaktów gospodarczych, Mikael Benthe.

Gości przyjęli prorektorzy Uniwersytetu Gdańskiego: dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, a także prodziekan ds. Nauki Wydziału Filologicznego, prof. dr hab. Mirosław Przylipiak oraz wykładowcy Instytutu Skandynawistyki i Fennistyki. W spotkaniu uczestniczyła też honorowa konsul Szwecji, Magdalena Pramfelt

Ambasador podkreślił znaczenie Instytutu Skandynawistyki i Fennistyki UG dla promocji Szwecji w Polsce.

Następnie ambasador Szwecji spotkał się z studentami skandynawistyki. Andreas von Beckerath powiedział kilka słów na temat szwedzkiej polityki zagranicznej i relacji polsko-szwedzkich m.in. wspólnego stanowiska ws. perspektywy członkostwa Ukrainy w UE, sankcji nałożonych na Rosję i członkostwo Szwecji w NATO) oraz odpowiadał na pytania uczniów m.in. o sztuczną inteligencję, imigrację i sposób, w jaki Szwedzi zajmują się ochroną danych.

Data publikacji: środa, 11. Październik 2023 - 10:20; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 11. Październik 2023 - 13:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka