Współpraca między gdańską germanistyką i germanistyką Uniwersytetu w Düsseldorfie

Współpraca między Instytutem Filologii Germańskiej UG a Instytutem Germanistyki Uniwersytetu im. Heinricha Heinego w Düsseldorfie zaowocowała publikacją dwóch nowych zeszytów czasopisma "Studia Germanica Gedanensia":

• Wortwelten – Weltbilder. Literatur, Gedächtnis und Geschlecht in transkulturellen Räumen. Red. M. Brandt i V. C. Dörr (nr 46),
  • Kommunikationswelten. Sprache und Medien in transkulturellen Räumen. Red. M. Brandt, I. Olszewska, A. Socka i M. Turską (nr 47).

W latach 2020-2022 Instytut Filologii Germańskiej współpracowała z Instytutem Germanistyki Uniwersytetu im. Heinricha Heinego w Düsseldorfie w ramach programu Germanistische Institutspartnerschaft sfinansowanego przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD). Sześciu studentów germanistyki mogło kontynuować przez semestr studia w partnerskim Instytucie. Co roku odbywały  się warsztaty (2020 i 2021 online, 2022 w Gdańsku) poświęcone tematyce projektu Język, literatura, pamięć i płeć w przestrzeniach transkulturowych.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 27. luty 2023 - 08:35; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. luty 2023 - 11:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka