Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. Baśnie w świecie kina | Wydział Filologiczny

Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. Baśnie w świecie kina

Zespół ds. Badania Motywów Baśniowych w Kinie ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową pt. Baśnie w świecie kina, która odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 r. roku na Uniwersytecie Gdańskim w sali 3.67 na Wydziale Filologicznym.

Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych tematem, zwłaszcza filmoznawców, kulturoznawców, literaturoznawców, językoznawców, medioznawców, psychologów, socjologów i pedagogów.

Podczas naszej sesji poruszymy kwestię obecności baśni w świecie filmu. Zastanowimy się nad zjawiskiem euhemeryzacji oraz licznych trawestacji baśni w kinie. Przeanalizujemy kulturowe i ekonomiczne czynniki wpływające na obecną popularność baśni filmowej.

• Zakres tematyczny:

→ ekonomiczne uwarunkowania popularności baśni w kinie
→ kulturowe źródła mody na filmy oparte na baśniach
→ trawestacje i gry intertekstualne w filmowych adaptacjach baśni
→ wizerunek kobiety w baśniach
→ tradycyjne teksty a ich nowe interpretacje
→ klasyczna baśń jako produkt
→ odbiorca filmowych baśni
→ baśń w przestrzeni nowych mediów

czwartek, 6 kwietnia 2017 roku, 10:12