Pracownicy Wydziału Filologicznego nagrodzeni na Święcie 47. Rocznicy Uniwersytetu Gdańskiego

Uroczystość jubileuszu 47. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się 20 marca 2017 w nowym budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas Święta Uniwersytetu Gdańskiego Rektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. nadzw. oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczyli medale UG i odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego.

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył pracownikom UG złotesrebrne i brązowe medale za długoletnią służbę. Z naszego Wydziału medale za otrzymali:

• mgr Arceusz Aleksandra z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki
  • mgr Drzazga Ewelina z dziekanatu Wydziału Filologicznego
  • dr Haas Agnieszka z Instytutu Filologii Germańskiej
  • prof. dr hab. Kowalewska-Dąbrowska Jolanta z Instytutu Filologii Polskiej
  • prof. UG dr hab. Lewińska Aneta z Instytutu Filologii Polskiej
  • prof. UG dr hab. Diana Oboleńska z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich
  • prof. UG dr hab. Spagińska-Pruszak Agnieszka z Katedry Slawistyki
  • dr Socka Anna z Instytutu Filologii Germańskiej

Pani Profesor Jolanta Kowalewska-Dąbrowska jako najlepszy nauczyciel akademicki Wydziału Filologicznego została wyróżniona nominacją do Nagrody im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza.

Odznaczonym i wyróżnionym pracownikom Wydziału Filologicznego serdecznie gratulujemy.

Szczególnym wyróżnieniem dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego i osób działających na jego rzecz jest uhonorowanie Medalem Uniwersytetu Gdańskiego. Srebrny medal Uniwersytetu Gdańskiego BENE MERITO ET MERENTI otrzymała prof. nadzw. dr Wu Lan, organizatorka kierunku sinologia w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym UG.

Pani Profesor Wu Lan serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i organizacyjnych.

Fot. Maciej Kosycarz

Data publikacji: wtorek, 21. Marzec 2017 - 14:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 23. Marzec 2017 - 12:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka