Historia Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki

Początki Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki sięgają 1973 roku, kiedy to został powołany Zakład Filologii Angielskiej Wydziału Humanistycznego UG. Organizatorem gdańskiej anglistyki i jej pierwszym kierownikiem był dr Kazimierz Sroka (obecnie profesor emeritus). Pierwszych studentów na kierunek filologia angielska przyjęto w lipcu 1974 roku, a w 1979 roku dotychczasowy Zakład został przekształcony w Instytut Anglistyki, a w 2012 w Instytut Anglistyki i Amerykanistyki.

Działalność naukowa i dydaktyczna Instytutu jest realizowana w ramach istniejących w Instytucie zakładów.

Data publikacji: wtorek, 13. Styczeń 2009 - 00:00; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 15. Grudzień 2021 - 09:27; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny