Wydarzenia, seminaria, konferencje | Wydział Filologiczny

Koncert piosenek rosyjskich

Zapraszamy na występ duetu wokalnego, który zaprezentuje piosenki rosyjskie.
Wystąpią Jacek i Paulina.
Koncert odbędzie się 4 czerwca (wt) o g. 14.00 w sali 362.
Potrwa ok. 30 minut.

Zapraszamy studentów i wykładowców!
Ostatnia modyfikacja: pon., 03.06.2019 r., 22:50
Data publikacji: pon., 03.06.2019 r., 22:50

Wykład gościnny dra Georgija Sibirtseva

6 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 8:00 w sali 360 (budynek Neofilologii)

odbędzie się wykład gościnny

dra Georgija Sibirtseva:

„Правовая культура и правовая ментальность в Российской  Федерации и Республике Польша”

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych studentów, doktorantów oraz wykładowców UG.

Język wykładu: rosyjski

Organizator: Katedra Językoznawstwa i Translatoryki w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich UG

Ostatnia modyfikacja: pon., 03.06.2019 r., 22:14
Data publikacji: pon., 03.06.2019 r., 22:10

III MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA SOCJOLINGWISTYCZNE BADANIA W TEORII I PRAKTYCE – INTERDYSCYPLINARNE PODEJŚCIE

W dniach 30-31 maja 2019 r. odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa SOCJOLINGWISTYCZNE BADANIA W TEORII I PRAKTYCE – INTERDYSCYPLINARNE PODEJŚCIE zorganizowana przez Katedrę Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego oraz Pracownię Badań nad Socjolingwistycznymi Aspektami Języka. Pomysłodawcą konferencji oraz przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego jest dr Joanna Mampe.

Na otwarciu przemówienie wygłosił Dziekan Wydziału Filologicznego dr. hab. Maciej Michalski, prof UG. Uczestnicy wysłuchali bardzo interesujących wystąpień plenarnych przygotowanych przez  prof. dr hab. Ewę Komorowską, dr hab. Danutę Stanulewicz, prof. UG i dr hab. Żannę Sładkiewicz, prof. UG oraz referatów wygłoszonych w sekcjach. W konferencji oprócz polskich naukowców z różnych ośrodków akademickich udział wzięli goście zagraniczni z Rosji i Gruzji.

Konferencja stała się okazją do licznych owocnych naukowych dyskusji. Jej pokłosiem będzie monografia wieloautorska poświęcona badaniom socjolingwistycznym.

Więcej zdjęć do pobrania pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1-AGVlVnr8SeKu8t27FP38GbZ9xY_FnGr...

Ostatnia modyfikacja: sob., 01.06.2019 r., 23:47
Data publikacji: sob., 01.06.2019 r., 11:43