PRACOWNIA BADAŃ NAD JĘZYKIEM KANCELARII NIEMIECKOJĘZYCZNYCH NA TERENIE ZACHODNIEJ SŁOWIAŃSZCZYZNY W LATACH 1350-1650 | Wydział Filologiczny

Pracownia Badań nad Językiem Kancelarii Niemieckojęzycznych na terenie Zachodniej Słowiańszczyzny w latach 1350-1650

Powstała w roku 2012 międzynarodowa

Pracownia Badań nad Językiem Kancelarii Niemieckojęzycznych na terenie Zachodniej Słowiańszczyzny w latach 1350-1650

Pod kierownictwem prof. dra hab. Józefa Grabarka. Do zespołu należą m. in. następujący historycy języka niemieckiego:

- prof. dr hab. Józef Wiktorowicz IG UW

- prof. dr hab. Grażyna Łopuszańska-Kryszczuk ILSiT UG

- prof dr hab. Lenka Vaňkova (Ostrawská Univerzita),

- prof. dr Imtraud Rösler (Universität Rostock)

- prof. dr  Dzintra Lele-Rozentāle (Ventspils/Universität Lettlands)

- dr hab. Hanna Biaduń-Grabarek, profesor nadzwyczajny ILSIT UG

- dr hab. Maria Katarzyna Lasatowicz, prof. nadzwyczajny (IFG Uniwersytet Opolski)

- dr hab. Sylwia Firyn, profesor nadzwyczajny, ILSiT UG

- dr hab. Anna Just (Uniwersytet Warszawski),

- dr Piotr Owsiński, IFG UJ

- dr Marek Biszczanik IFG UZG,

- dr Jarosław Bogacki (IFG Uniwersytet Opolski)

Członkowie zespołu opublikowali dotychczas m.in. jedną monografię zbiorową (pod red. Hanny Biaduń-Grabarek i Sylwii Firyn),  dwie monografie indywidualne (Sylwia Firyn, Anna Just)  oraz kilka rozdziałów innych monografii.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Dorota Pokora
Treść wprowadzona przez: Dorota Pokora