fbpx Aktualności | Wydział Filologiczny

Brak komunikatów.

Rekrutacja w ramach programu ERASMUS dla pracowników IFP

Szanowni Państwo,

w programie Erasmus realizowanym we współpracy z krajami spoza UE wymagana jest dodatkowa rekrutacja, którą poniżej ogłaszamy. Dotyczy wyjazdu pracownika IFP na Ukrainę (polonistyka, Zaporoże). Wszelkie informacje poniżej. W razie pytań, uprzejmie proszę o kontakt.

Program: Erasmus K107

Miejsce wyjazdu: polonistyka, Uniwersytet w Zaporożu, Ukraina

Czas trwania wyjazdu: 5 dni (plus czas podróży)

Tematyka zajęć: nauczanie języka polskiego jako obcego ( 8 godzin zajęć 45-minutowych)

Kryteria rekrutacyjne:

- doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego

- dorobek naukowy w dziedzinie glottodydaktyki polonistycznej

Termin zgłoszeń: do 31.01.2022 r.

Termin wyjazdu: wiosna 2022 r.

Zgłoszenia woli wyjazdu prosimy przesyłać na adres: magdalena.horodecka@ug.edu.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Martyna Wielewska-Baka
Treść wprowadzona przez: Martyna Wielewska-Baka
Ostatnia modyfikacja: pon., 17.01.2022 r., 15:07
Data publikacji: pon., 17.01.2022 r., 14:59

Rada Wydziału Filologicznego poparła oświadczenie PEN Clubu

uczelnia

Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego w głosowaniu przeprowadzonym 28 grudnia 2021 roku poparła większością głosów Oświadczenie PEN Clubu z dnia 16 grudnia 2021 roku:

„Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego popiera stanowisko Polskiego PEN Clubu zawarte w Oświadczeniu z dnia 16 grudnia 2021 roku.

Podzielamy bolesną diagnozę stwierdzającą postępujący proces wyprowadzania Polski ze wspólnoty europejskiej oraz bardziej podstawowej – wspólnoty praw człowieka. Trudno nam też nie zauważyć, że uchwalenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 17 grudnia 2021 roku ustawy wymierzonej w telewizję TVN potwierdza rozpoznanie sformułowane przez Polski PEN Club we wcześniejszym Oświadczeniu z 22 lutego 2021roku, mówiącym o systematycznie prowadzonym, wielokierunkowym ataku na wolność słowa i myśli – wolność mediów, sztuki, nauki i oświaty. Jako przedstawiciele środowiska akademickiego i humanistyki, pragniemy wyrazić solidarność z głosem Polskiego PEN Clubu oraz głęboki sprzeciw wobec kierunku, w którym zmierza Polska pod obecnymi rządami”.

Link do oświadczenia PEN Clubu: https://penclub.com.pl/2021/12/16/oswiadczenie-polskiego-pen-clubu-16-grudnia-2021/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Martyna Wielewska-Baka
Treść wprowadzona przez: Martyna Wielewska-Baka