Podziękowanie Marszałka Województwa Pomorskiego dla studentów Wydziału Filologicznego, uczestników wolontariatu tłumaczeniowego

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk skierował podziękowanie do uczestników wolontariatu tłumaczeniowego. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę w lutym ubiegłego roku studenci Wydziału Filologicznego czynnie włączyli się w pomoc uchodźcom we współpracy z instytucjami samorządowymi. Stałą współpracę podjęto m.in. ze specjalnym punktem wsparcia dla ukraińskich uchodźców na Żabim Kruku w Gdańsku.

z

Okolicznościowy dyplom od Marszałka przekazano studentom podczas konferencji „Wielokulturowość rozwija, wielokulturowość wzbogaca rynek pracy” towarzyszącej Dniu Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Wydarzenie odbyło się 1.02.2023 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i zostało zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku oraz Powiatowe Urzędy Pracy województwa pomorskiego.

Osobiste podziękowania przekazał również Konsul Ukrainy w Gdańsku.

Data publikacji: czwartek, 2. luty 2023 - 10:56; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 7. luty 2023 - 09:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka