fbpx Wizyta Ewy Kuryluk na Wydziale Filologicznym | Wydział Filologiczny

Wizyta Ewy Kuryluk na Wydziale Filologicznym

z

W dniach 22-23 listopada na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego gościła Ewa Kuryluk pisarka, poetka, historyk sztuki i malarka. Wspótwórczyni w 1982 roku w USA i Paryżu, a do dziś członkini redakcji kwartalnika "Zeszyty Literackie". Jej książka Goldi. Apoteoza zwierzaczkowatości w 2005 roku została zakwalifikowana do finału Nagrody Literackiej Nike, a 2010 roku jej autobiograficzna książka Frascati nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Studenci i doktoranci Wydziału Filologicznego mieli okazję wysłuchać fascynującego wykładu o autoreprezentacji oraz poznać niezwykłą historię jej lwowskiej rodziny i osobowość autorki.

W ramach dwudniowego spotkania z Ewą Kuryluk, które zorganizowała Katedra Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego, UG odbyły się:

• 22 listopada 2017 r. (środa), godz. 13:15 - O autoprezentacji zwanej wspomnieniem – wykład mistrzowski; Gdańsk, ul. Wita Stwosza 51, budynek Neofilologii, sala teatralna
  • 22 listopada 2017 r. (środa), godz. 17:30 – Koncert w pięćdziesiątą rocznicę śmierci Karola Kuryluka i stulecie urodzin Marii Kuryluk: Marta Zawada-Żychlińska i Paweł Wołowicz – fortepian; Gdańsk, ul. Wita Stwosza 51, budynek Neofilologii, sala teatralna
  • 23 listopada 2017 r. (czwartek), godz. 12:00Spotkanie Karola Kuryluka i Miriam Kohany w Parku Stryjskim – autorka Frascati opowie o swoich rodzicach przy współudziale Agnieszki Drotkiewicz i Grzegorza Piotrowskiego; Gdańsk, ul. Wita Stwosza 55, Wydział Filologiczny, sala 1.47

z

Galeria zdjęć z wykładu mistrzowskiego Ewy Kuryluk