fbpx Obszary fennistyki: język-kultura-naród | Wydział Filologiczny

Obszary fennistyki: język-kultura-naród

z
W uroczystej inauguracji konferencji Obszary fennistyki: język-kultura-naród na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego udział wzięli m.in.: Ambasador Finlandii Jej Ekscelencja Hanna Lehtinen, a także Konsul Honorowy Finlandii Grzegorz Brzostowski. Ceremonii otwarcia pierwszej na Uniwersytecie Gdańskim konferencji fennistycznej dokonała prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Wojan.
W drugim dniu konferencji  obradowali młodzi gdańscy fenniści. Interesujące referaty wygłosili: Magdalena Bagińska (studentka II roku MSU, kierunek: krajoznawstwo i turystyka historyczna, Wydział Historyczny UG), Bartłomiej Jańczak (Student amerykanistyki (studia magisterskie) na UG; absolwent studiów licencjackich na gdańskiej skandynawistyce), oraz studenci II roku skandynawistyki specjalności: język, kultura i gospodarka Finlandii - Sabina Lech, Kamil Musiałowski, Katarzyna Piękoś, Agata Piech, Miłosz Stanković i Filip Wiśniewski.

z
Fotoreportaż z konferencji. Fot. Maksymilian Michalski