fbpx Wydział Filologiczny Targach Akademia. Fotoreportaż | Wydział Filologiczny

Wydział Filologiczny Targach Akademia. Fotoreportaż

z

Wydział Filologiczny gościł na tegorocznych Targach Akademia 2017, które odbywały się w dniach 20-21 marca 2017 w budynku Wydziału Prawa i Administracji. W poniedziałek 20 marca prezentację multimedialną zatytułowaną Od pasji do pensji. Co robią absolwenci Wydziału Filologicznego przedstawił dr hab. Paweł Sitkiewicz, prof. nadzw., Prodziekan ds. Kształcenia na Wydziale Filologicznym UG. Opowieść o szerokich perspektywach zawodowych absolwentów kierunków humanistycznych i możliwościach kształtowania własnej ścieżki zawodowej została przez słuchaczy nagrodzona brawami.

Na stoisku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego nr 3 odpowiedzi na pytania kandytatów udzielali studenci z Koła Naukowego Dziennikarstwo Internetowe i Social Media, Koła Naukowego Klasyków, Iberystów oraz studenci unikatowego w skali kraju kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi. Specjalne stanowisko, na którym kandydaci na studia mogli sprawdzić swoje predyspozycje do zawodu logopedy, wystawiło Naukowe Koło Logopedów z Katedry Logopedii Wydziału Filologicznego UG.

Na Wydziale Filologicznym można było porozmawiać ze studentami z kół nakowych: iberystów, lingwistów i klasyków. Stanowisko iberystów odwiedził konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku, Maciej Dobrzyniecki, który wspominał wspólne wspólne zabiegi środowiska akademickiego i dyplomatycznego, które przyczyniły się do powstania dziś jednego z najbardziej popularnych kierunków na Uniwersytecie Gdańskim.

Tekst i zdjęcia Anna Malcer-Zakrzacka

Wydział Filologiczny na Targach Akademia 2017. Fotoreportaż:
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
wtorek, 18 kwietnia 2017 roku, 11:25