fbpx Seminarium naukowo-literackie "Kiedy Zbigniew Żakiewicz był wśród nas..." 11 kwietnia 2016 | Wydział Filologiczny

z

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowo-literackie Kiedy Zbigniew Żakiewicz był wśród nas..., które odbędzie się 11 kwietnia 2016 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 na Wydziale Filologicznym, ul. Wita Stwosza 55 w sali Rady Wydziału (stary budynek). Seminarium organizowane jest przez Redakcję "Studia Rossica Gedanensia" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk. Poprowadzi je prezes SPP Oddziału w Gdańsku Bożena Ptak.

W programie wystąpienia:

- prof. UG dr hab. Irena Fijałkowska-Janiak: Zbyszek Żakiewicz - Mój Nauczyciel;

- Aleksander Jurewicz: Zbigniew Żakiewicz jako pisarz i opiekun pisarzy;

- dr Maciej Żakiewicz: O związkach rodzinnych Zbigniewa Żakiewicza z podgórzańską wsią KOBYLANKĄ koło Gorlic;

- ks. Wiesław Lauer: Zbigniew Żakiewicz - piewca Bożego Miłosierdzia;

- prof. dr hab. Bogusław Żyłko: O Zbyszku garść wspomnień.

Fragment twórczości Zbigniewa Żakiewicza zaprezentuje aktor Jerzy Kiszkis.

Podczas seminarium uroczyście zostanie zamknięta wystawa literacka poświęcona twórczości Śp. dr. Zbigniewa Żakiewicza, zorganizowana przez Bibliotekę Humanistyczną UG.

W imieniu Organizatorów

Katarzyna Wojan
redaktor naczelny "Studia Rossica Gedanensia"
środa, 6 kwietnia 2016 roku, 14:35