Nowy numer "Gazety Uniwersyteckiej" a w nim: "Ze studenckiego notatnika: Mój Erasmus+ w czasie pandemii"

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gazety Uniwersyteckiej".

W numerze m.in.: esej pt. "Ze studenckiego notatnika: Mój Erasmus+ w czasie pandemii" pióra Alicji Artwińskiej, studentki IV roku skandynawistyki, specjalności: język, kultura i gospodarka Finlandii. Jest to ciekawa - z punktu widzenia kulturowej antropologii porównawczej - refleksja na temat zjawisk i zachowań społecznych zdeterminowanych nową sytuacją o zasięgu globalnym.  Karty z pamiętnika Alicji mają piękne ilustracje w postaci fotografii zimowo-wiosennego pejzażu Finlandii.

Z kolei w dziale "Nauka i edukacja" opublikowano tekst "Polaków i Rosjan rozmowy" , będący prezentacją książki "Adam Mickiewicz i Rosjanie", która jest owocem współpracy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego i Katedry Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Data publikacji: piątek, 23. Październik 2020 - 11:03; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 27. Październik 2020 - 11:46; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka