"Rok 1920. Trudne pomorskie pogranicze". 21 grudnia wykład ogólnouczelniany prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński

W poniedziałek 14 grudnia 2020 godz. 17.00 (zmiana w programie) na MS Teams zapraszamy wykład on-line dr hab. Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk, prof. UG, pt. Szukając własnych dróg na pograniczu. Rozdroże 1918−20 w tekstach autobiograficznych mieszkańców Pomorza.
Link do spotkania online: https://bit.ly/2FdNfAv
W semestrze zimowym 2020/21 wykłady ogólnouczelniane na UG prowadzone są zdalnie.
Tegoroczny cykl wykładów kaszubologicznych "Rok 1920. Trudne pomorskie pogranicze" będzie trwał od 12 października do 21 grudnia 2020 r. Każdy wykład ma dwie części: zapraszamy do wysłuchania nagrania, a potem do osobistego spotkania z wykładowcą za pomocą aplikacji Microsoft Teams.
"Za wiele lat powstało państwo polskie. Już dość długo była nasza ojczyzna w niewolnictwie. Z jakąż radością już na początku lutego 1920 roku witaliśmy żołnierza polskiego (...)" - zapisano w kronice szkoły w Międzyłężu. A jak to było w Tuchlinie? Połczynie? Sławoszynie? Zapisy kronikarskie analizuje dr hab. Aneta Lewińska. Wykład do odsłuchania i obejrzenia (są slajdy).
Zapraszamy również na spotkanie 9 listopada o godz. 17.00.

Data publikacji: poniedziałek, 5. Październik 2020 - 10:38; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 17. Grudzień 2020 - 14:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka