Stanowisko Zespołu Dziekańskiego WF w sprawie traktowania osób LGBT+

Drogie i Drodzy,

Dziś będzie mniej formalnie. Od kilkunastu dni jesteśmy świadkami ataków na osoby LGBT+ i chcemy, aby nasze stanowisko było jasne.
Jesteście u siebie. Wydział Filologiczny UG był i jest miejscem, gdzie wszyscy nasi studenci, doktoranci i pracownicy, bez względu na orientację seksualną, są tak samo ważni, wartościowi i potrzebni. Osoby LGBT+ mają prawo do równego traktowania, zasługują na szacunek. Chcemy, abyście wiedzieli, że nie ma w nas zgody na negowanie tego prawa.
Jest nam zwyczajnie wstyd, że musimy Was o tym zapewniać. Że w XXI wieku nadal ludzie odmawiają innym ludziom Człowieczeństwa. Bo przecież nie ma Was i nas, jesteśmy tylko My. A Prawa Człowieka to nie ideologia.
Zespół Dziekański WF UG

Data publikacji: czwartek, 18. Czerwiec 2020 - 08:03; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Czerwiec 2020 - 08:03; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka